Figyelem, most ömlengés következik, de ez nekem annyira tetszett! Van benne izgalom, kaland, világépítés, romantika, nem is csak egy fickó, és mindemellett a lány, aki megízleli a szabadságot, ahogy letér az útról és álmai, céljai lesznek. Elvarázsolt.
Mejlin menekülni akar. Egy nagyon nem szimpi, agresszív fickóhoz kell hozzámennie, így csöbörből vödörbe esik. Édesanyja halála és erőszakos apja miatti traumái nem könnyítik az életét. Beleszalad Liu hercegbe (Égi Kard), akinek egyből elcsavarja a fejét. De a herceg bizony hamarosan útnak indul a sereggel a harcok közelébe.
Mejlin kicsi kora óta gyakorolja a kung fu-t, irányítja a csit, jól megy neki a harcművészet. Felbátorodva, vagy éppen egyetlen megoldásként apja helyett bevonul a seregbe, mint Haj Zsen, apja törvénytelen fia. És mi történik? Hát pont oda kerül, ahol a kedves herceg a főni. Szóval, ha nem lett volna ez így is egyértelmű, ez a Mulán újragondolása, de nyugi, nem egy koppintás, mert ez a történet csodaszép kínai varázslattal lett megtöltve.
Mejlin (Zsen) gyenge katonaként próbál helytállni, mindeközben viszont birtokol valamit, amitől sokan félnek, sokan viszont bármit megtennének, hogy megkaparintsák. Egy kulcs, amivel kapcsolatban áll Csinglunggal, a sárkánnyal, aki a víz erejét birtokolja. Na meg mellette kapzsiságot és manipulációt. De erre majd te is rá fogsz jönni. Szóval Mejlin igyekszik nem csak helytállni a katonaságban, hanem az élre törni. Közben szoros barátság alakul ki közte és a herceg között. Na meg más katonákkal is nagyon jóban lesz.
És mondhatnám, hogy lesz nagy szerelem és boldogság, és ennyi. Dehát, hűha! Ez még mind semmi! Lesz itt másik fickó is (na én őt nagyon bírom), szellem harcok, mert nem csak egy kulcs van, hanem négy, nagyon izgalmas világot alkotott az írónő, tudja fokozni az izgalmakat, eseménydús történet, és bizony úgy ér véget, hogy “befejezése következik”.
Mejlin nem egy klasszikus hősnő. Nem azért harcol, mert dicsőségre vágyik, hanem mert muszáj. Önmagáért, az igazságért, a szabadságért.
A romantikus szál nagyon lassan bontakozik ki (hát persze, hogy lassan, mivel a pasi úgy tudja a csaja az egy csávó 😀) Ugyanakkor ott van a másik herceg is, a veszélyes vonzalom megtestesítője, akinek szenvedélye nem ismer határokat, mellette viszont én úgy látom ő az, aki nem elnyom, hanem igazán felemel. Tévednék? Szóval van itt habzsi dőzsi a férfiakban!
A könyv mitológiája lenyűgöző: a négy szent lény ereje, a halálos szellemvilág, a kulcsokba zárt hatalom, amely birtoklója lelkét is felemészti. A fantasy és a kínai hagyományok fúziója friss, izgalmas és mélyen elgondolkodtató.
Mejlin nem lesz hősnő. Nem vár rá dicsőség. De ő az, aki a hamvakból is képes önmagát választani. És talán pont ezért marad velünk ez a történet, sokáig a befejezés után is.